Portos eKasa

Šikovné riešenie pre komunikáciu so systémom finančnej správy eKasa, dostupné pre integráciu do akéhokoľvek softvéru

Používatelia počítačových pokladníc, máme pre Vás riešenie!

Dostupné ihneď.

Ohľadom zakúpenia riešenia Portos eKasa sa informujte u svojho servisného technika, alebo u výrobcu softvéru, ktorý používate.

Certifikované finančnou správou.

Portos eKasa je jedným z prvých certifikovaných eKasa riešení. Portos eKasa bola certifikovaná už 22. 03. 2019.

Ponúkame spoľahlivé a stabilné riešenie, ktoré je nasadené na tisíckach predajných miest.

Bleskové vytlačenie dokladu.

Portos eKasa dokáže vytlačiť pokladničný doklad už od 1 sekundy vďaka rýchlemu úložisku CHDU Lite. Je tak vhodný aj do najvyťaženejších predajných miest s rýchlym občerstvením či do jedální. Teda všade, kde je každý moment vzácny.

Kráčajte s dobou vďaka e-dokladu.

Pokladničný doklad môžete Vašim klientom odoslať prostredníctvom e-mailu s možnosťou kompletného prispôsobenia predmetu aj tela emailu, aby ste Vašim klientom dali najavo, že ich nákup Vás skutočne teší.

Pohodlné vrátenie tovaru.

Pri vrátení tovaru Vašim klientom v zákone pribudla povinnosť v pokladnici povinne uvádzať identifikátor dokladu. Vďaka systému Portos eKasa ho viete mať na doklade vytlačený okrem QR kódu aj v podobe čiarového kódu, ktorý obsluha jednoducho nasníma bežným snímačom čiarových kódov.

Jednoduchšie to už nejde.

Portos eKasa je najmä softvérové riešenie. To znamená, že k počítaču stačí pripojiť USB káblom chránené dátové úložisko. Obyčajnú tlačiareň na účtenky zapojíte do úložiska sériovým káblom. Žiadne ďalšie špecializované zariadenia za stovky eur nie sú potrebné.

Úložisko je navyše úplne bezúdržbové zariadenie bez pohyblivých dielov a nevyžaduje servisné prehliadky.

Šetrite svoju peňaženku.

Splňte si zákonné povinnosti úsporne. S nami to zvládnete už od 185 € bez DPH*.

Niektoré modely fiskálnych tlačiarní je možné prerobiť pre použitie s Portos eKasa. Vy tak ušetríte a nemusíte kupovať novú tlačiareň. Vhodná je každá tlačiareň so sériovým rozhraním, ktorá tlačí na termo papier. Nemusí ani zvládať tlač QR kódu. Kontaktujte svojho servisného technika pre viac informácii o vašej súčasnej tlačiarni.

* - Cena sa môže líšiť v závislosti od servisného strediska. Cena je uvedená pri použití úložiska s pokladničným systémom PORTOS Pokladňa.

Použiteľné aj s Vašim pokladničným softvérom.

Portos eKasa je v možné používať s rôznymi pokladničnými, ekonomickými alebo skladovými softvérmi.

Nie je tu uvedený softvér, ktorý používate? Kontaktujte autorov ohľadom možnosti integrácie riešenia Portos eKasa do Vášho obľúbeného programu. Autorom poskytneme všetko potrebné pre pohodlné a úspešné doplnenie ich programu.

Kde si môžem Portos eKasa zakúpiť?

Kontaktujte svojho servisného technika alebo autorov Vášho programu.

Servisní technici, máme riešenie pre Vás a Vašich klientov!

Riešenie, s ktorým je radosť pracovať.

Každému servisnému technikovi bezplatne poskytujeme všetky potrebné manuály a odporúčané postupy vo forme prehľadnej online dokumentácie, ktorá je vždy aktuálna a viete ju mať kedykoľvek pri sebe.

S prehľadným servisným softvérom sa práca so systémom Portos eKasa stáva hračkou.

Nahrajte XML súbory posunutím myšky.

Žiadne ručné vypĺňanie údajov z XML súborov. Pomocou funkcie drag & drop je vloženie údajov otázkou sekundy.

Minimum náhradných dielov.

Hardvérové riešenie systému Portos eKasa je naozaj jednoduché. K bežnej, defiskalizovanej tlačiarni pripojíte chránené dátové úložisko sériovým káblom. Úložisko spojíte s počítačom USB káblom.

Rýchla výmena tlačiarne.

Porucha tlačiarne je odteraz riešiteľná skutočne expresne. Žiadne skrutkovanie, montovanie ani plomby. Rozpojíte kábel a jednoducho pripojíte novú tlačiareň.

Máme všetko, čo potrebujete.

Úložisko, káble či tlačiarne. Všetko potrebné si viete kúpiť aj priamo od nás. Tovar máme skladom, do aktualizácií sa viete pustiť ihneď. Máte svojho dodávateľa? Ostaňte mu verní - od nás Vám stačí iba úložisko.

Akú tlačiareň môžem použiť?

Akúkoľvek tlačiareň so sériovým vstupom a termo papierom šírky 80mm alebo 57mm. Dokonca nemusí vedieť tlačiť QR kód, riešenie Portos eKasa podporuje aj tlač vo forme bitmapy, čo umožňuje Vašim klientom ponechať si aj staršie modely termo tlačiarní.

Privítajme spoločne slobodu vo výbere modelu tlačiarne, jednoduchej výmeny pri poruchách, bez nutnosti používať plomby daňového úradu.

Aké chránené dátové úložisko môžem použiť?

To, ktoré Vám dodáme my. Na výber máte dva typy uložísk - CHDU-SK alebo nové CHDU Lite.

Portos eKasa je riešenie certifikované s chráneným dátovým úložiskom CHDU-SK a najnovšie aj s novým chráneným dátovým úložiskom CHDU Lite. Postupujeme tak podľa pokynov finančnej správy, ktoré hovoria, že pokladničný program eKasa klient (PPEKK) a chránené dátové úložisko (CHDÚ) podliehajú certifikácii spoločne a nie je možné ich certifikovať, predávať a ani používať samostatne.

Autori softvéru

eKasa riešenie pre Vás.

Ak hľadáte spôsob, ako údaje z Vašej aplikácie posielať do systému finančnej správy "eKasa", ste tu správne. Nepotrebujete riešiť certifikáciu vlastného riešenia, Portos eKasa je certifikovaným riešením.

Čo urobí Portos eKasa za mňa?

Stačí, aby Vaša nadradená aplikácia poslala do systemu Portos eKasa potrebné údaje o doklade. O všetky ostatné náležitosti sa postará Portos eKasa:

Odošle údaje do systému eKasa.

Portos eKasa rieši odosielanie všetkých povinných údajov na server finančnej správy vo forme a rozsahu danom finančným riaditeľstvom. Šifrovanie a kryptovanie nechajte na nás.

Uloží údaje v chránenom dátovom úložisku.

Portos eKasa všetky potrebné dátové správy aj tlačové výstupy ukladá na dátové úložisko pripojené k počítaču.

Vytlačí pokladničný doklad alebo ho odošle emailom.

Tlač dokladu, tvorbu QR kódu a uvedenie všetkých povinných informácii vybavíme za Vás. Riešenie taktiež ponúka bohaté možnosti úpravy účtenky, od tlače grafického loga, textovej hlavičky a päty dokladu, až po tlač dodatočných čiarových kódov alebo QR kódov.

Stráži neodoslané správy.

Pri výpadku internetového pripojenia systém Portos eKasa monitoruje opätovnú dostupnosť a následne sa snaží údaje opakovane odosielať.

Poskytuje grafické rozhranie pre všetky nastavenia a vloženie XML údajov podnikateľa.

Konfigurácia systému Portos eKasa a vloženie inicializačného balíka je možné uskutočniť pomocou dodávaných nástrojov. Vo Vašom softvéri tak implementujete iba tie funkcie, ktoré naozaj potrebujete.

Čo všetko Portos eKasa ponúka?

Správu autentifikačných a identifikačných údajov.

Nahratie nových alebo vyhľadávanie informácii o už nahraných certifikátoch a autentifikačných údajov - informácií o predajnom mieste a podnikateľskom subjekte.

Tvorbu všetkých typov dokladov.

Všetky typy dokladov, ktoré legislatíva pozná - pokladničné doklady, vklady, výbery, paragóny a iné. Pokladničné doklady je možné vyhotovovať papierovej alebo elektronickej podobe, vo forme PDF súborov alebo e-mailu.

Vyhľadanie dokladu a tlač kópie.

Portos eKasa je optimalizovaný tak, aby akýkoľvek doklad vyhľadal v úložisku v momente. Bleskové vytlačenie kópie dokladu alebo získanie informácií o ňom je Vám tak vždy k dispozícii.

Tlač zľavových kupónov a iných textov.

Doklad môže obsahovať textovú hlavičku aj pätu. Tlač čiarových kódov alebo dodatočných QR kódov na konci dokladu je samozrejmosťou.

Tlač nefiskálnych dokladov.

Využite pripojenú tlačiareň aj na tlač mincoviek, objednávkových bonov, štatistík alebo iných tlačových výstupov podľa Vašej potreby.

Registráciu polohy pokladnice.

Hlásenie polohy prenosnej pokladnice vo forme adresy, GPS polohy alebo v podobe voľného textu.

Otvorenie peňažnej zásuvky.

Aj bez nutnosti tlačiť doklad a obsadzovať tak miesto na chránenom dátovom úložisku.

Poskytuje informácie o stave neodoslaných dátových správ.

Vaša aplikácia tak môže používateľovi indikovať, či sa vo fronte správ nachádzajú doklady, ktoré ešte neboli odoslané na server finančnej správy eKasa. Systém Portos eKasa umožňuje aj tlač či manuálne odoslanie neodoslaných dátových správ. Okrem vstavaných mechanizmov knižnice tak môžete vyvolať spracovanie fronty kedykoľvek ručne.

Informuje o svojom stave.

Spojenie so systémom finančnej správy, voľná kapacita úložiska alebo stav tlačiarne. Systém Portos eKasa Vám o sebe povie všetky dôležité skutočnosti.

Ako prepojím Portos eKasa s mojim riešením?

Portos eKasa ponúkame v dvoch variantoch - knižnica alebo WEB API. Rozhodnite sa, ktorá verzia je vhodná pre Vás.

Portos eKasa multiplatformová .NET knižnica

Knižnica postavená na technológii .NET Standard 2.0 Vám ponúka bohatú škálu funkcionalít. Distribuovaná je vo forme NuGet balíčka pre pohodlnú integráciu do Vašej .NET aplikácie. Použiteľná je na všetkých najpoužívanejších platformách - Windows, Linux aj MacOS.

Portos eKasa HTTP REST API

Pre systémy, ktoré sú postavené na inej technológii, ako .NET, sme pripravili sofistikované riešenie vo forme HTTP REST API.

Webové HTTP API slúži ako transportná nadstavba nad knižnicou a poskytuje komunikáciu postavenú na výmene údajov vo formáte JSON. Na počítač s operačným systémom Windows 7 a novším je inštalovaná ako Windows služba, ktorá pracuje na pozadí.

Znie to super, ako začať?

Pozrite si programátorské podklady

Programátorskú dokumentáciu nájdete na adrese developer.ninedigit.sk/ekasa. Obsahuje príklady pre integráciu oboma spôsobmi - knižnica aj HTTP WEB API.

V prípade, ak sa rozhodnete pre použitie .NET knižnice, vzorový projekt nájdete na našom GitHub-e.

Kontaktujte nás, radi Vám zodpovieme všetky vaše otázky.

Zakúpte testovacie úložisko

Pre plnohodnotné testovanie tlače odporúčame zakúpiť chránené dátové úložisko. Získate tak prístup k DLL knižnici alebo inštalátoru API služby, ako aj vývojársky SDK balíček, obsahujúci testovacie XML údaje, ktoré počas realizovania integrácie môžete používať namiesto údajov k skutočnej pokladnici.

Naintegrujte

Posledným krokom je prepojenie vašeho systému s eKasou. Radi poskytneme technickú podporu Vašim programátorom pre rýchle a plynulé naprogramovanie integrácie.

Tvorme spoločne úžasné veci.

Kontaktujte nás.